Elon Musk, Twitter Bırakacağını Söyledi!

Elon Musk, Twitter CEO’luğundan ayrılacağını ve şirkette farklı alanlarda görev alacağını açıkladı. Yeni CEO’nun kimliği henüz açıklanmasa da, kadın bir liderin yaklaşık 6 hafta içinde göreve başlayacağı belirtildi.

Elon Musk, son yıllarda sosyal medya ve iş dünyasının asi (!) çocuğu olarak tanınıyor. Eskiden Tesla, SpaceX gibi şirketlerin başarılarıyla anılan Musk, özellikle 2019-2021 yılları arasında kripto para manipülasyonlarıyla gündeme geldi. Son bir yılda ise Twitter’ın satın alımı için yaptığı hamlelerle dikkatleri üzerine çekti. Ekim ayında gerçekleştirdiği 44 milyar dolarlık satın alım ile Twitter’ın tek sahibi ve yöneticisi olan Musk, gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Mesajlarında sıklıkla tartışma yaratan milyarder iş adamı Elon Musk, Twitter’ın “Doğru kişi”si olarak kabul ediliyordu. Ancak Tesla CEO’su, son dönemde aldığı kararlarla Jack Dorsey dahil birçok kişinin fikrini değiştirdi. Musk’ın yönetimden geri çekilmesi talepleri de giderek arttı. Neyse ki, sonunda bu taleplere kulak veren Musk, yine Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla CEO’luk görevini bırakacağını duyurdu.

Elon Musk, heyecanla duyurdu: “Twitter’ın CEO pozisyonu için bir anlaşma yaptım ve yakında göreve başlayacak olan bu yeni yöneticimizle çalışmaktan mutluluk duyuyorum.”

Yeni CEO’nun adını henüz açıklamadı, ancak yakında açıklanacağını söyledi. Tek bilgi, bu pozisyonu kadın bir yöneticinin üstleneceği yönünde. 6 hafta içinde resmi olarak görevine başlaması planlanıyor.

Elon Musk, şirketteki liderlik görevlerini değiştirme kararı aldı ve gelecekteki rolünü paylaştı.

Yaptığı açıklamaya göre, Twitter’da yeni görevi baş teknoloji sorumlusu (CTO) olarak belirlendi ve ürün, yazılım ve sistem yönetimi ile ilgilenecek. Musk’ın bu kararı, iş dünyasındaki liderlik tarzına özgü bir yaklaşım olarak görülüyor.

Benzer İçerikler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsorspot_img

Instagram

Öne Çıkanlar