Getir, Almanya’da Bir Firma Daha Satın Alıyor

Bir iddiaya göre Getir, Almanya’da hizmet veren teslimat şirketi Flink’i satın almak için harekete geçti. Geçtiğimiz aylarda başka bir Alman teslimat şirketi satın alan Getir, büyüme stratejisi doğrultusunda yapacağı bu yeni satın alma işlemiyle Avrupa’daki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor.

Getir, Financial Times tarafından Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan bir kuruluş olarak ilan edildi. Son olarak edinilen bilgilere göre, teslimat odaklı şirket, Almanya merkezli Flink şirketini satın almaya karar verdi. Bu hamle, Getir’in birkaç ay önce yine Alman bir şirket olan Gorillas’ı şirket bünyesine kattığı 1.2 milyar dolarlık satın alma işleminden sonra geldi.

Görünüşe göre, Getir gelecekte de büyüme stratejilerini sürdürmeye devam edecek. Ancak, Reuters’in şirkete ve Flink’e yaptığı ulaşım girişimleri henüz yanıt alamamış durumda.

Satın alma girişimi istenilen sonucu vermeyebilir!

Financial Times’ın haberine göre, Getir’in Flink’i satın alması veya anlaşmanın rafa kalkması gibi henüz kesinleşmiş bir durum bulunmamaktadır. Konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadan net bir şey söylemek mümkün değildir.

İlgili kaynaklar, anlaşmanın hala tamamlanıp tamamlanmayacağı konusunda belirsizlik olduğuna işaret etmektedirler. Getir’in kurucu ortaklarından Tuncay Tütek ve CEO Batuhan Gültakan’ın sosyal medya hesaplarında konuyla ilgili herhangi bir paylaşım bulunmuyor. Gelişmeler hakkında bilgi sahibi olur olmaz sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Benzer İçerikler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsorspot_img

Instagram

Öne Çıkanlar