Netflix’den Depremzede Çocuklar için Proje

TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi, Netflix Türkiye, Tiyatro Koopetarifi ve İhtiyaç Haritası ortaklığı ile gerçekleştirilen proje ile Kahramanmaraş Depremi’nde zarar gören çocukları sanatın iyileştirici gücüyle bir araya getiriyor.

Kahramanmaraş Depremi’nin yıkıcı etkisi hala hissedilirken, depremzedelerin hayatına dokunacak yeni bir proje devreye alındı. Renkli Hayaller Sahnesi projesiyle, özellikle çocukların yaşadığı travmaları hafifletmek ve hayatlarına yeniden neşe katmak hedefleniyor.

Proje kapsamında, depremzede çocuklara özel olarak tiyatro oyunları, atölye çalışmaları, konserler ve film gösterimleri düzenlenecek. #BirlikteDüşlüyoruz sloganıyla sosyal medyada duyurulan proje, bugünkü basın toplantısı ile detaylarıyla kamuoyuna açıklandı. Depremzedelerin hayatına dokunacak bu değerli proje, umut dolu yarınların oluşmasına destek olacak.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Kreatif Endüstriler Meclisi’nin desteği ile gerçekleştirilen proje, sanatın ve sanat ekonomisinin kesiştiği noktada yer alan kreatif endüstrilere odaklanıyor. Tiyatro Kooperatifi’nin liderliğinde yürütülen projenin tasarımı ve uygulanması, özel tiyatroların güç birliğiyle gerçekleştirilecek.

Projeye tam destek veren lider eğlence servisi Netflix, hem finansman hem de gösterilecek film ve belgesel içerikleri ile projeye katkı sağlayacak. Projenin merkezinde yer alan İhtiyaç Haritası ise bölgedeki ihtiyaçları tespit ederek, operasyonel destek sağlayacak. Kreatif endüstrilerin gelişimine önemli katkı sağlayacak olan bu proje, Türkiye’nin sanat ve kültür hayatına yeni bir soluk getirecek.

Benzer İçerikler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsorspot_img

Instagram

Öne Çıkanlar