Sex And The City İzleyici Yorumları

Eğlenceli ve samimi kadın dostluğunu konu alan Sex and the City izleyenler yorumlarını paylaşıyor. Aşk, ilişkiler, moda ve hayatın içinden öyküleriyle bağımlılık yaratan dizi, kadınların gönlünde taht kuruyor. Carrie, Samantha, Charlotte ve Miranda’ya hayran olan izleyiciler, diziyi izlemekten keyif alıyorlar. Seks konuşmalarıyla eleştirilse de gerçek hayata yakın öyküleriyle herkesin dikkatini çekiyor. Sex and the City, kadın gücüne vurgu yaparak izleyicilerini eğlendirirken aynı zamanda güçlü mesajlar veriyor.

Sex and the City, Amerikan yapımı bir dizidir ve 1998-2004 yılları arasında yayınlanmıştır. Dizi, New York’ta yaşayan dört kadının hayatını anlatmaktadır. Bu dört kadın arasında Carrie (Sarah Jessica Parker), Charlotte (Kristin Davis), Miranda (Cynthia Nixon) ve Samantha (Kim Cattrall) yer almaktadır. Dizi, kadınların aşk, iş ve hayatlarındaki diğer konulara farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

İzleyiciler, Sex and the City’i samimi ve şık bir dizi olarak tanımlamıştır. Her bölüm, farklı konuları ele almaktadır ve izleyiciler, karakterler arasındaki bağları takip edebiliyorlar. Başrol karakterler, moda dünyasında ön planda olan kadınlar olduğu için moda ve stil açısından da ilham veriyorlar.

Aynı zamanda, Sex and the City, kadınlar üzerine yapılan birçok ataerkil yargıyı da sorgulamaktadır. Dizi, kadınların cinsel özgürlüğü hakkında konuşmaları ve kadınlara ilişkilerinin mutluluğunu aramaları için cesaret vermeleri nedeniyle, feminist bir dizi olarak da tanınmaktadır.

Sex and the City izleyicileri, diziye hayranlıklarını ifade etmektedirler. İzleyiciler, “Sex and the City benim için bir yaşam tarzı” veya “Dizi, ilişkilerimle ilgili farklı bir bakış açısı kazanmama yardımcı oldu” gibi yorumlarda bulunmaktadırlar. Sex and the City, kadınların hayatı hakkında samimi ve eğlenceli bir dizi olduğu için her yaştan kadın tarafından izlenmektedir.

Sex And The City İzleyici Yorumları

Birçok izleyici, Sex and the City’nin gerçek hayattan kopuk ve gereksiz olduğunu düşünüyor. Dizideki karakterlerin, normal insanların çoğunlukla sahip olmadığı lüks yaşam tarzlarının gösterildiğini ve bu nedenle dizinin gerçeği yansıtmadığını söylüyorlar. Bazıları ise bu durumun tamamen senaristin yaratıcılığı olduğunu ve dizinin eğlence amaçlı olduğunu savunuyorlar.

İzleyicilerin birçoğu, Carrie Bradshaw’un başrolde olmasından çok memnun. Carrie, birçok kadının rol modeli haline gelmiştir. Dizideki diğer kadın karakterlerin de güçlü, bağımsız ve kendilerini ifade etmeyi bilen kişiler olduğunu söylemek gerekir. Bu yüzden, pek çok izleyicinin Sex and the City’de kadınların gücünü ve kararlılığını temsil edildiği için çok sevdiği görülüyor.

Dizinin her sezonu, farklı bir tema etrafında dönmektedir. İzleyicilerin bazıları, bazı sezonların daha iyi olduğunu söylerken, bazıları ise tüm sezonların eşit derecede iyi olduğunu düşünüyorlar. Her sezonun konusu ve karakterlerin gelişimi izleyiciyi çektiği için, sezonların birbirinden bağımsız olduğu için izleyiciler, hangi sezonun daha iyi olduğu konusunda farklı düşüncelere sahip olabilirler.

Dizinin en sevilen karakterlerinden biri Charlotte. Charlotte, diğer karakterlerle karşılaştırıldığında en tutucu kişiliklere sahip olsa da, pek çok izleyici tarafından en sevilen karakterlerden biri olarak kabul ediliyor. Samatha ise, diğer karakterler arasında en özgür ruhlu olanıdır. İzleyiciler, Samatha’nın açık sözlülüğü ve cinsel açlığı nedeniyle ona hayran olduklarını söylerler.

Dizinin izleyicileri arasında tartışmalı bir karakter de Mr. Big’dir. Bazı izleyiciler, Carrie’nin Mr. Big ile ilişkisi konusunda kararsızdır. Mr. Big, sorunlu bir karakter olmasına rağmen, Carrie’nin hayatında önemli bir yere sahiptir. Bazı izleyiciler, Carrie’ye kötü davrandığı için ondan hoşlanmazken, bazıları ise onun ve Carrie’nin birbirine uyduğunu düşünmektedir.

Sex and the City dizisi, pek çok izleyici tarafından hayatın gerçeklerini göz ardı eden bir romantizm dizisi olarak görülebilir. Ancak, çoğu izleyici, dizinin açık fikirli karakterleri ve kadınların güçlü bir şekilde temsil edilmesi nedeniyle hayranlık duymaktadır. Dizinin moda ve kozmetik dünyası, pek çok izleyicinin dikkatini çeken başka bir konudur. Carrie Bradshaw’un stil ikonu olması, izleyicilere pek çok ilham kaynağı sağlamıştır.

Sex and the City, zamanının ötesinde bir dizi olarak kabul edilebilir. 90’ların sonunda ve 2000’lerin başında yayınlanan dizi, hala günümüzde pek çok kişi tarafından sevilmekte ve takip edilmektedir. Dizinin izleyicileri arasında gençlerden yaşlılara kadar herkes vardır. Belki de bunun nedeni, dizinin karakterlerinin zaman geçtikçe farklı hayat aşamalarına girmesi ve izleyicilerin karakterlerle özdeşleşebilmesidir.

Sex and the City izleyicilerinin dizi hakkındaki düşünceleri oldukça farklıdır. Bazıları, dizinin hayatın gerçeklerinden uzak olduğunu düşünürken, bazıları ise dizinin kadınların güçlü bir şekilde temsil edildiği için çok önemli olduğunu söylemektedir. Ancak, ortak bir nokta varsa, o da dizinin hala çok sevildiği ve takip edildiği gerçeğidir. Sex and the City, jenerasyonlar arasında popülerliğini korumakta ve hayran kitlesi her geçen gün artmaktadır.

Benzer İçerikler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsorspot_img

Instagram

Öne Çıkanlar