The Simpsons İzleyicilerini Şaşırtmaya Devam Ediyor!

0
94

The Simpsons İzleyicilerini şaşırtmayı hiç bırakmayacak! 30 yıl önce yayınlanan bir Simpsons bölümünde gizlenen bir şakayı ilk kez gün yüzüne çıkaran kişi, video editörü Andrew “Ewzzy” Rayburn oldu.

The Simpsons İzleyenlerin Dikkatinden Kaçtı

Bir Simpson hayranı olan videosu işleyen Andrew “Ewzzy” Rayburn, sevdikleri dizinin eski bir kesiti üzerinde ses düzenleme becerisini kullanarak yıllardır gizli olan bir şakayı açığa çıkarmayı başardı. Rayburn, gizli şakayı The Otto Show’un 3. sezonunda keşfetti.

Bahsi geçen bölümde Bart bir Spinal Tap konserine gitmek için hazırlanırken, Marge “Umarım The Spinal Tap çok yüksek sesle çalmaz” diyerek kaygılarını dile getiriyor. Homer ise “Ah Marge, binlerce heavy metal konserine gittim ve hiçbir zarar görmedim” diye yanıt veriyor.

Sahnenin sonunda, kamera açısı Homer’ın bakış açısına geçiyor ve gerçekte Marge’ın söylediği her şeyi, yüksek sesle uğultu yaratan bir ses altında anlaşılmaz bir şekilde işittiğini gösteriyor.

Dizinin yapımcıları, ne zaman yapıldığına dair herhangi bir fikirleri olmasa da, bir DVD yorumunda bir şaka olduğuna ilişkin ipucuna yer vermişlerdi. Rayburn, tonları düzenleyerek ve gereksiz sesleri ayıklarak, şakanın yazıldığı tarihten otuz yıl sonra bile anlaşılabilmesini sağladı. Ama unutma, bu uğultunun altında gizlenen bir şaka var!

Marge, grubun kadınlar, içki, din ve politikaya karşı hiçbir tutumlarını örnek almayacaklarından emin olmak istediğini söylüyor. Ancak sesin temizlenmiş haliyle bu ifadeyi net bir şekilde anlayabiliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz